28 Czerwiec 2022
Miodowy Miesiąc :)
Kolor miodowy to jeden z najbardziej popularnych kolorów we wnętrzach. Barwa ta ma bardzo pozytywny charakter – przywołuje na myśli słodkość, ciepło, lato czy wakacje. Dobrze się komponuje z niebieskim, granatowym, butelkową zielenią, grafitowym, magentą, fioletem jak również turkusem.
Farba do mebli Miodowy Miesiąc powstała dla miłośników odważnych kompozycji we wnętrzach. Ożywi i ociepli każde pomieszczenie, wniesie życie i energię. Kolor ten odsuwa zmęczenie, delikatnie pobudza i stymuluje pracę mózgu.
Długo się nie zastanawiałam, jaki mebel pomaluję tym pięknym kolorem. W nowoczesnym wnętrzu, gdzie królują meble ze szkła lub metalu, o prostych formach i szarej kolorystyce, pięknie będzie się wyróżniać klasyczna witrynka na klucze w miodowym odcieniu. Zadanie będzie trochę trudniejsze niż zwykle, bo muszę zabezpieczyć taśma malarską wszystkie szyby. Warto to zrobić, ponieważ oszczędzi mi to czasu po malowaniu. Mebel dokładnie myję wodą z detergentem. Stare szafki są mocno brudne, a środki pielęgnujące na pewno wniknęły w okleinę. Po umyciu odtłuszczam, np. płynem do mycia szyb. Farby do mebli Newcolours posiadają bardzo dobrą przyczepność oraz krycie, więc myślę, że wystarczą 2-3 warstwy, które ładnie zamaskują delikatne zadrapania. Jeżeli chcesz uzyskać bardzo gładką powłokę, konieczne będzie szlifowanie starej powierzchni oraz matowienie farby między warstwami.
Malujemy
Miodowy Miesiąc ładnie podkreślę Tajemniczym Antracytem. W środku maluję na ciemno, a zewnątrz miodowym - tym razem używam tylko pędzla do farb akrylowych. Farba do mebli Newcolours jest bezzapachowa, gęsta i niekapiąca, dzięki czemu praca idzie szybko i łatwo. Farba jest kremowa i ma dobrą rozlewalność, przez co rozprowadza się bez żadnego trudu. Jasny kolor na ciemnym tle okleiny maluję 3 razy; ciemnego wystarczą 2 warstwy. Pomiędzy warstwami wystarczy około 30 - 50 min przerwy, w optymalnych warunkach 20 - 25 °C
Metamorfoza zakończona. :)
Farby do mebli można kupić tutaj: SKLEP.
Na blogu znajdziecie też inne metamorfozy z naszych realizacji, polecamy choćby „Wiosna - Ach To Ty! ... w Turkusowym odcieniu :)”, czy „Niezwykła metamorfoza domku letniskowego!”. A jeśli sami macie chęć coś odmalować to czekamy na „Wasze Realizacje” – wpadajcie na bloga, albo obserwujcie nas na Facebooku, lub Instagramie, będziemy na bieżąco. Do zobaczenia :)
Farby do mebli, farby do samodzielnej metamorfozy, farby do drewna :)
#farbadomebli #farbydomebli #farbadodrewna #farbydodrewna #metamorfoza #farbydocerami
Zobacz również
14 Maj 2018
Farba do płyt meblowych
Czy wiecie, że większość mebli do kupienia w salonach meblowych nie jest wykonana z drewna? Meble w przeważającej większości wykonane są tzw. płyty meblowej - sklejki, płyt pilśniowych, płyt wiórowych lub paździerzowych :( Oto jak można "ulepszyć" tego typu mebelki.
27 Wrzesień 2022
Jak malować? Krok po kroku
Farby na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej wodnej o bardzo dobrej przyczepności prawie do każdej powierzchni. Trwałe, bardzo dobrze kryjące i łatwe w użyciu.
28 Luty 2018
Metalowa maszkara - czyli MAJSTERKI w akcji!
Metalowa maszkara - czyli MAJSTERKI w akcji! MAJSTERKI to trzy niesamowite dziewczyny, które pokazują, że „dziś majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. W czasach, kiedy wszystko można kupić, uczymy że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami.” Zgadzamy się z nimi w 100%. Zobaczcie jak dziewczyny poradziły sobie z niezbyt urodziwym stojakiem na buty przy skromnej pomocy naszych farb.