08 Styczeń 2023
Bloker Newcolours, farba podkładowa
Bloker to farba uszczelniająca, blokująca - na trudne plamy; do drewna, ale również do tworzyw sztucznych, ocynku, czy winylu. Na bazie szelaku - zalecana do stosowania na szafkach, meblach, drzwiach i innych powierzchniach. Farba charakteryzuje się wysoką siłą krycia.
Do czego?
Kryje ciemne kolory oraz plamy z tanin, żywicy, tłuszczu, rdzy, asfaltu, kredek świecowych, graffiti, czy zacieki i wiele innych. Usuwa również pozostające zapachy.
DO WNĘTRZ - Stosuj na nowe, ale i na wcześniej malowane powierzchnie:
a.) drewniane tj. dąb, sosna, świerk, cedr, mahoń, sekwoja, sklejka;
b.) metalowe m.in.: aluminium, stal nierdzewna, ocynk,
c.) tworzywa sztuczne: winyl, czy PCV.
NA ZEWNĄTRZ - Bloker może być stosowany do miejscowego krycia niewielkich powierzchni nadających się do malowania. Bloker wiąże niemalowane lub porowate powierzchnie tak, aby warstwa nawierzchniowa miała lepszą przyczepność i rozlewność. Farba wypełnia i wiąże włókna drewniane tworząc gładką powierzchnię. Należy pamiętać, że bardzo porowate powierzchnie mogą wymagać większej ilości warstw.
Przygotowanie podłoża:
Malowane powierzchnie muszą być czyste, suche, równe i wolne od brudu, kurzu, pyłu, oleju, smaru, pleśni, kleju, materiałów kredujących się lub jakichkolwiek innych, które mogą mieć negatywny wpływ na przyczepność. W przypadku niepewności zawsze umyj powierzchnię za pomocą roztworu wody z amoniakiem (wybielacz), odpowiedniego środka czyszczącego lub rozpuszczalnika. Usuń jakiekolwiek odstające elementy i odchodzącą farbę. Miejsca po odchodzącej farbie zeszlifuj. Surowe drewno delikatnie zeszlifuj przy pomocy papieru 80 lub 100, aby usunąć uszkodzone włókna. Należy podjąć próbę usunięcia istniejących plam, czy pleśni z powierzchni. Wykręć jakiekolwiek gwoździe i śruby. Dziury i wgięcia zaszpachluj.
Na zdjęciu po lewej stronie drewnianą powierzchnię pomalowano bezpośrednio farbą. Widoczne plamy to taniny, brązowe i żółte przebarwienia. Garbniki istnieją m.in. w dębie, cedrze, czy sekwoi. Drewno sosnowe, i świerkowe będzie miało wycieki żywicy, zwłaszcza w miejscach sęków. Plamy widać bardziej na jasnych kolorach farb. Na taką niespodziankę można łatwo zaradzić stosując Bloker Newcolours. Na zdjęciu po prawej stronie powierzchnia została najpierw pomalowania dwiema warstwami blokera i na to farbą. Widać wyraźnie róznicę.
Sposób stosowania:
Nakładaj w temperaturze pomiędzy 18°C do 30°C i wilgotności względnej niższej od 70%. Nie nakładaj BLOKERA jeżeli temperatura powierzchni jest w zakresie 15% punktu rosy.
Sposób nakładania:
Przed użyciem farbę dokładnie wymieszaj. Zazwyczaj wystarcza jedna warstwa. W przypadku wystąpienia zbyt dużej absorpcji farby na porowatej powierzchni może być wymagana druga warstwa. Gruntowanie miejscowe jest zalecane przy stosowaniu farb nawierzchniowych o wysokiej sile krycia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się zagruntowanie całej powierzchni. Pojemnik należy szczelnie zamykać, gdy farba nie jest używana. NIE ROZCIEŃCZAJ PRODUKTU.
Aplikacja:
2-3 warstwy (w zależności od rodzaju drewna)
Pędzelem z naturalnego lub syntetycznego włosia; wałkiem, gąbką.
Natryskiem, dysza 1,5 – 2,0 - ciśnienie 3-4 bar (produktu nie należy rozcieńczać)
Czas schnięcia:
W większości przypadków BLOKER wysycha na dotyk w 20 minut; nakładaj kolejną warstwę po 1 godzinie. Pełna przyczepność od 1 do 3 dni. Niskie temperatury i wysoka wilgotność mogą wydłużyć czas schnięcia i pełnego utwardzania.
Mycie narzędzi:
Preparatami alkoholowymi, takimi jak np. denaturat, lub aceton - bezpośrednio po zakończeniu procesu aplikacji.
Wydajność:
Przy jednokrotnym kryciu: ok. 9 m2 z 1L na gładkiej, wcześniej malowanej, nieporowatej powierzchni; oraz ok. 7 m2 z 1L na chropowatej, niemalowanej i porowatej powierzchni. Wydajność może różnić się od przedstawionej w zależności od tekstury, powierzchni i metody nakładania – należy wziąć to pod uwagę przy obliczaniu ilości farby do wykonania projektu.
Gwarancja:
12 miesięcy od daty produkcji (w nie otwieranych pojemnikach).
CHRONIĆ PRZED MROZEM.
Zobacz również
18 Lipiec 2018
Komoda rocznik 83 - w stylu całkiem nieformalnym :)
Deszczowe lato? Nie szkodzi. Zamiast się nudzić malujemy! A właściwe dziś bawimy się farbami. Do „zrobienia” jest sosnowa komoda użytkowana na tarasie. Ma być w zupełnie luźnym, trochę prowansalskim stylu. Sprawdźcie jak wyszło!
26 Luty 2019
Stare krzesła - nowe kolory
Kiedyś 330zł za krzesełko - dziś 20zł (Allegro). Do tego farba Newcolours, trochę wolnego czasu a na koniec mnóstwo satysfakcji. Sami zobaczcie jakie kolory tym razem wybraliśmy i oceńcie czy wyszło ok :).
26 Czerwiec 2018
Meble biurowe? Malujemy!
Ostatnie trzy dni spędziliśmy remontując biuro. Nowa podłoga i kolor na ścianach. W końcu zniknęła zapleśniała wykładzina! Za to postanowiliśmy zaoszczędzić na meblach. Koniecznie zobaczcie jak łatwo pomalować meble z laminatu i zmienić przestarzałe wnętrze w całkiem, całkiem eleganckie biuro...